AKTUALNOŚCI

GRAWITACJA


Czy grawitacja może zniknąć? A może ziemskie przyciąganie to drobiazg, może znacznie gorzej, kiedy słabnie ta grawitacja, która działa na ducha; która daje światło, nadzieję i sens? I co dzieje się z człowiekiem, który już wymknął się sile ciążenia, ale jeszcze nie wpadł w pełną nieważkość?
Te pytania stały się tematem inensywnych dwudniowych warsztatów w Babigoszczy. W efekcie powstała intrygująca muzyczno-wizualna impresja z pogranicza fizyki (również tej „meta-”), hydrologii i motoryzacji.
warsztaty rapowe: Łona
muzyka: Jesz
nagranie, mix: Jesz
warsztaty graffiti: Kreda
sprawy filmowe: Adam Barwiński, Adam Zieliński
Twórcy pragną serdecznie podziękować panu Henrykowi Wojtali z Babigoszczy za pomoc w realizacji filmu

https://www.facebook.com/babigoszczterapia/

NINJA NAD MORZEM 2017


Obóz Kukischinden Ryu – Rokushaku Bo w Babigoszczy odbył się dniach 30 czerwca – 13 lipca 2017 roku.
Prowadzący warsztaty Ninjutsu Bujinkan – Poland Fudoshin Dojo to: Mirosław Chlebosz 5 Dan, Sebastian Frankowski 5 Dan, Marcin Kurpios 1 Dan, Michał Raczyński 1 Dan, Michał i Mateusz 2 Kyu.
Muzyka: Michał „Jesz” Pakuła
Wszelkie sprawy filmowe: Piotr Pakuła

Nic Na Sto Procent


Kolejny efekt warsztatów w ośrodku w Babigoszczy.
Prowadzenie warsztatów: Łona
Art Director: Kreda
Muzyka: Jesz
Kierowca: Jacek Miciuła
Rapują: Radek, Łukasz, Wojtek, Kamil
Wystąpili także: Dominik, Daniel, Tomek, Hubert

Ostrożnie z ogniem


Za nami pierwsze tegoroczne warsztaty w Babigoszczy. Tym razem dotyczyły one nie tylko rapu, ale też techniki filmowej – od wymyślania kadrów, przez pracę na planie, po postprodukcję. W efekcie powstał film, w którym wszystko kręci się wokół ognia, z którym – jak wiadomo – postępować należy ostrożnie.
Wystąpili:
Grzesiek, Maciej, Kamil
Warsztaty filmowe: Adam Barwiński, Łona
Scenografia: Kreda
Warsztaty rapowe: Łona
Muzyka, realizacja studyjna, mix: Jesz
Audio na planie: Lenny
Obsługa ognia: Mateusz, Maciek
Obiektywu użyczył wielkodusznie niezawodny Jacek Miciuła.

Mijam te wyrazy

Kolejny intrygujący jednodniowy projekt z Babigoszczy. Tym razem za inspirację posłużył bolywoodzki hit, w którym hinduski pieśniarz najczystszą (zdaniem uczestników warsztatów) polszczyzną zaśpiewał: „Mijam te wyrazy”. To posłużyło za inspirację do napisania tekstu dotykającego tej ważnej problematyki. Sprawdź kto mija, co jest mijane i dlaczego.
muzyka, mix: Jesz
warsztaty graffiti: Kreda
warsztaty rapowe: Łona
video: Łona
scenografia i prawilność graffiti na planie: Kreda
Elo dla kumatych.

Tutaj nigdy nie trzęsie

Przedstawiamy teledysk do utworu „Tutaj nigdy nie trzęsie” – owoc krótkich warsztatów rapowo-muzyczno-filmowych. Godną odnotowania ciekawostką jest fakt, że całość – od pomysłu na numer, przez pisanie testu, studyjne nagranie, zdjęcia do klipu, montaż, itp – zajęła młodzieży z Babigoszczy i prowadzącym warsztaty mniej niż 8 godzin (sic!). Efekty, co stało się już swego rodzaju tradycją w Babigoszczy, są dalekie od sztampy i niezmiennie intrygujące.
Muzyka, mix: Webber
Sprawy video: Adam Barwiński
Koordynacja spraw i kwestii: Jesz
Warsztaty rapowe: Łona

Relacja z warsztatów w Babigoszczy (05.2015)


W naszym ośrodku regularnie odbywają się warsztaty artystyczne. Paweł Kątny (Bboy Chuchu) przygotował relację filmową z kilku dni w trakcie których nasi wychowankowie mieli okazję pracować z takimi artystami jak: Łona, Andrzej Mikosz – Webber, Oer Beatz (B.O.K) i Bartek Merrenda Wszelaki (Dj/Bboy Merrenda). W trakcie tych kilku dni odbywały się warsztaty muzyczne, breakdance oraz powstał teledysk rapowy „Sport to patologia” (dostępny tutaj: youtube.com/watch?v=rcbAzdoRySQ).

CISZA JEST NAJGŁOŚNIEJSZA


Wideo jest zapisem twórczych poszukiwań młodzieży z Babigoszczy; poszukiwań ciekawych o tyle, że ich celem było odnalezienie muzyki w przedmiotach zgoła niemuzycznych. Rzecz okazała się wcale niełatwym testem na wyobraźnię i wrażliwość muzyczną – uczestnicy warsztatów przeszli ciekawy proces, bo zaczęli jako grupa luźno związanych jednostek, a skończyli jako spójna orkiestra. Każdy dźwięk w materiale został zarejestrowany na planie, a muzyka – poza paroma przypadkami spowalniania – nie była poddawana żadnej obróbce.
Sprawy wideo: Krzysztof Kiziewicz, Adam Zieliński
Ogarnianie tematów i kwestii: Jesz

SPORT TO PATOLOGIA

Najświeższa produkcja z Babigoszczy to żartobliwa wariacja na temat absurdalnego założenia: „Sport to patologia”. Młodzież z Ośrodka zmierzyła się tym razem z wyjątkowo ambitnym zadaniem, bo całość produkcji, począwszy od pisania tekstu, komponowania muzyki przez nagranie wokali i skreczy, po pracę nad teledyskiem i montaż całości zajęła dokładnie 24 godziny. Efekty są więcej niż zadowalające.
Sprawy dźwiękowe: Oer, Webber
Realizacja video: Łona
Położenie Iwony: Dj Merrenda
Nieoceniona pomoc: Paweł kątny
Sytuacja rapowa: Jesz, Filozof, Juri, Łona
Tekst został napisany wspólnymi siłami na warsztatach w Babigoszczy.

HANBO


Prezentowany film jest efektem warsztatów przeprowadzonych z grupą podopiecznych ośrodka w Babigoszczy przez Marcina Kurpiosa (1 Dan) z Bujinkan Poland – Fudoshin Dojo Görlitz-Wrocław. Biorący udział rozwijali swoje umiejętności ninjutsu z zakresu samoobrony drewnianą pałką – Hanbo. Demonstrowane techniki wywodzą się z japońskiej tradycyjnej szkoły Kukishinden Ryu Happo Bikenjutsu.