KADRA

MIROSŁAW CHLEBOSZ

Prowadzę zespół terapeutyczny Babigoszczy. Ukończyłem studia z zakresu komunikacji społecznej, filozofii i historii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jestem doktorem nauk humanistycznych pracującym na uczelniach wyższych. Jestem również, co dla nas najważniejsze Specjalistą Terapii Uzależnień. Uważam, że pomimo zdobytej już wiedzy, wciąż serce ma swoje racje, których rozum nie pozna, i na nowo uczy się siebie i drugiego człowieka. W wolnych chwilach ćwiczę Ninjutsu.

PRAGNĘ PRZEDSTAWIĆ WAM ZESPÓŁ TERAPEUTÓW BABIGOSZCZY

ANNA ROMANIUK

Jest związana z Babigoszczą od kilkunastu lat. W 2000 roku została zatrudniona jako Instruktor Terapii Uzależnienia. Ma dwóch dorastających synów i bardzo dużo energii. Razem ze Społecznością organizuje spływy kajakowe, długie wycieczki rowerowe oraz inne wyprawy pod namioty, (czasem nawet w zimie). Jest niezastąpiona w trakcie przygotowań do świąt i innych uroczystości.

PAULINA ZDANOWICZ

Swój początek w Monarze zaczęła od stajni, jako instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji jazda konno. Od 9 roku życia jej pasją są konie. Po ukończeniu studiów z socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim, stwierdziła, że chciałaby połączyć pracę ze zwierzętami z terapią osób uzależnionych. Przebywanie wśród tak wspaniałych istot, jakimi są konie, uważa, że ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój psychoruchowy młodego człowieka. Obecnie jest w trakcie szkolenia na specjalistę terapii uzależnień w PFST.

MARCIN KURPIOS2

Ukończył antropologię, historię i filologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Doktor nauk humanistycznych in spe. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Z Monarem związany w różnej formie od 2004 roku. Z Babigoszczą nawiązał współpracę dlatego, że jest przekonany o skuteczności połączenia w leczeniu uzależnień metody społeczności terapeutycznej z tym, co do zaoferowania ma artterapia. Stąd, stara się łączyć w swojej pracy podejście poznawczo-behawioralne z nurtem humanistycznym. Wiąże się to z prowadzeniem przez niego w ośrodku warsztatów Bujinkan Ninjutsu – od 11 lat jest członkiem pierwszej w Polsce sekcji Ninjutsu zarejestrowanej w Japonii.

JOLANTA MICIUŁA

Z Babigoszczą jest związana od 20 lat, podobnie jak ze swoim mężem Jackiem, który po zakończonym leczeniu został naszym kierowcą. Młodzież nazywa ją „mamcią”, bo jak matka zajmuje się nimi. Prowadzi codzenne spotkania Zarządu ośrodka i dba o to, jakie zadania mają do wykonania poszczególni członkowie Społeczności. Jest mamą 18-sto letniego syna Filipa. Wraz z Jackiem, Filipem i trzema psami mieszkają na terenie ośrodka. Jest miłośniczką zwierząt.

DARIA SUCHECKA

Ukończyła psychologię i biologię na szczecińskich uczelniach, a obecnie jest doktorantką w Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Rozpoczęła również szkolenie na Specjalistę Terapii Uzależnienia od Narkotyków. Jej zainteresowania naukowe oscylują w obszarze uzależnień od substancji psychoaktywnych, neuropsychologii, psychopatii i dziedzin z tym związanych. Prywatnie pasjonatka sportów zimowych, rolek i squasha. Chętnie odkrywa nowe miejsca. Lubi dobrą książkę, przewidywalne do bólu amerykańskie komedie, a także poszaleć na rockowych koncertach.

PIOTR PAKUŁA

PIOTR PAKUŁA. Jest założycielem naszego domu Monaru (w sierpniu 1986 roku), byłym liderem Społeczności oraz autorem programu terapeutycznego Babigoszczy.

GŁÓWNI REALIZATORZY ART – TERAPII

MICHAŁ JESZ PAKUŁA

Datowany na rok 1987. Współrealizator zdecydowanej większości materiałów jakie znajdują się na naszej stronie. W ośrodku pełni funkcje osoby odpowiedzialnej za całokształt szeroko pojmowanych warsztatów. Sam zajmuje się prowadzeniem warsztatów rapowych oraz rejestracją i obróbką dźwiękową nagrań w naszym studiu.

KRZYSZTOF KIZIEWICZ

Z wykształcenia informatyk, wychowany na kulturze hip – hop. Realizuje wspaniałe filmy DOSTĘPNE TUTAJ Aktor, reżyser i współtwórca wielu spektakli, między innymi Morosophus, Fizjotopia oraz L.O.S. z udziałem pacjentów ośrodka Monar w Babigoszczy oraz artystów z Portugalii i Węgier. Poza tym animator, grafik, performer, artterapeuta, breakdancer [WHSB / White HillSide Breakers], współzałożyciel, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM, członek Stowarzyszenia Teatralnego „Kolegtyw Artystyczny”, założyciel niezależnej grupy filmowej „Alco.Dudes 32ch”, członek grupy teatralnej „Teatru Kolektyw”. Wykonał animacje, multimedia do szeregu spektakli teatralnych. Inicjator akcji graffiti. Współtwórca wielu projektów w Babigoszczy. Robi wspaniałe teledyski. Jest dumny z tego, że jest katolikiem.

I za to go lubię.

ADAM ZIELIŃSKI

Także mój młodszy brat, starszy w wierze, podobnie jak Krzysztof, wielki artysta. Jest znanym raperem, nagrał kilka niezłych płyt. Są dostępne tylko „w dobrych sklepach muzycznych”. Z wykształcenia prawnik, niekarany, przynajmniej do teraz. Bardzo utalentowany człowiek. Potrafi robić wspaniałe zdjęcia, zbyt długo operować kamerą i niepotrzebnie kręcić gałkami w studio. Jest współautorem wszystkich akcji Babigoszczy od 2003 roku. Nie tyko rap. Adaś jest wszędzie. Ostatnio zaczął tańczyć breka co można zobaczyć na filmie BABIGOSZCZ – BYŁA/JEST/BĘDZIE.

ZESPÓŁ MEDYCZNY
Sylwia Piechocka – lekarz rodzinny
Tomasz Matławski – lekarz psychiatra
Teresa Rosiak – pielęgniarka